İMPLANT ve İLERİ CERRAHİ

İmplant ve İleri Cerrahi

Ağızda eksik olan dişler nedeniyle kaybedilen estetik ve fonksiyonun yeniden kazandırılması amacıyla çene kemiğine yerleştirilen yapay diş kökleri olan implantlar hiç tartışmasız doğal dişlere en iyi alternatiftirler.

Titanyumdan yapılan implantlar eksik olan diş bölgelerine en uygun boy ve çapta yerleştirilir. Takip eden bekleme süresi 6 hafta ile 3 ay arasında değişebilmekte, sonrasında ise üzerlerine dişler hazırlanıp vida yardımıyla yada yapıştırılmak suretiyle yerleştirilmektedir. Gelişen teknoloji çoğu durumda implantların yerleştirilmesiyle birlikte geçici dişlerin yapılmasına da olanak sağlamaktadır. Böylelikle hastanın dişsiz kalma süresi de kısalmaktadır.

İmplant Öncesi

Elbette ki hastanın sağlık durumunun ve ağız hijyeninin implant tedavisine uygun olması gerekir. Kimi zaman da kemik yapı implant tedavisi için yeterli olmayabilir. Bu durumda bazı cerrahi tekniklerle kemiğin implanta uygun hale getirilmesi şarttır. Bu teknikler tedavi süresini uzatmakla birlikte hastanın kısa, orta ve uzun vadede implantlarının sağlıklı ve stabil kalmasının teminatıdır.